Nagroda Profesora Henryka Niewodniczańskiego

Data: 02.08.2024

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Informujemy o możliwości składania wniosków o Nagrodę imienia Profesora Henryka Niewodniczańskiego przyznawanej przez Instytut Fizyki im. M. Smoluchowskiego oraz przez Instytut Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nagroda upamiętnia wybitnego naukowca, twórcę krakowskiego ośrodka fizyki Profesora Niewodniczańskiego oraz służy promowaniu działalności naukowej, wpływającej na rozwój środowiska naukowego w kraju.

Nagroda przyznawana jest co trzy lata za znaczące osiągnięcia naukowe w dziedzinie fizyki lub biofizyki.

Nagroda adresowana jest do osób, które są:

• absolwentami Uniwersytetu Jagiellońskiego lub prowadzą działalność naukową na terenie Polski,
  • posiadają stopień naukowy doktora fizyki w zakresie fizyki lub biofizyki,
  • nie ukończyły 36 lat w roku przyznania Nagrody.

Wnioski należy złożyć w wersji elektronicznej do Sekretariatu Dyrektora Instytutu Fizyki im. M. Smoluchowskiego UJ, przesyłając wymagane dokumenty na adres ifms@uj.edu.pl  w terminie do 30 września 2024 r.

Wymagana dokumentacja:

• życiorys naukowy kandydata,
  • kopia dyplomu magisterskiego,
  • kopia dyplomu doktorskiego,
  • spis publikacji kandydata wraz z cyfrowymi kopiami najważniejszych publikacji, do wniosku kandydat może dołączyć listy od osób popierających jego wniosek.

Informacja o Nagrodzie imienia Profesora Henryka Niewodniczańskiego

Szczegółowe informacje o Nagrodzie dostępne są na stronie internetowej Instytutu Fizyki im. Mariana Smoluchowskiego UJ [link]