TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Od 2017 roku Politechnika Wrocławska jest w gronie sygnatariuszy Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni.
Społeczna odpowiedzialność uczelni dotyczy różnych aspektów jej funkcjonowania, dla których nadrzędnym celem powinno być zapewnienie interesariuszom wewnętrznymi jak i zewnętrznym odpowiedniej jakości usług oraz poczucia bezpieczeństwa, stabilizacji i otwartości na dialog.
W myśl tej idei Politechnika Wrocławska podąża za wzorcem nowoczesnych uczelni i w ramach prowadzonej działalności dydaktycznej, naukowo-badawczej lub komercyjnej podejmuje istotne działania, odpowiadając na podstawowe potrzeby społeczeństwa.
Zarządzeniem Wewnętrznym 92/2020 (z póź. zm.) Rektora Politechniki Wrocławskiej z dnia 9 października 2020 r. został powołany Zespół ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni w składzie:
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej poświęconej społecznej odpowiedzialności uczelni: www.sou.pwr.edu.pl
Prof. Marcin Drąg z Wydziału Chemicznego wraz z zespołem w połowie marca rozpracował enzym - proteazę SARS-CoV-2, której działanie może być kluczowe dla walki z koronawirusem SARS-CoV-2.
W dwóch akademikach wyłączono z użytkowania piętra oraz przygotowano jednoosobowe pokoje, które przeznaczono dla studentów z niepokojącymi objawami.
Śluza ułatwiająca dezynfekcję personelu medycznego opiekującego się osobami zarażonymi koronawirusem jest zbudowana z aluminiowych profili rowkowych, a jej ściany wykonano z poliwęglanu komorowego. Instalacja śluzy jest łatwa do złożenia.
Nasi studenci informatyki analizują dane pochodzące m.in. ze stron internetowych: policji, MPK Wrocław, lokalnych portali informacyjnych a także w mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i policji, badając w ten sposób wpływ pandemii na nastroje społeczne.
Na Wydziale Mechanicznym prowadzono produkcję przyłbic z wykorzystaniem. drukarek 3D do tego celu zoptymalizowano istniejący model przyłbic tak, aby skrócić czasu ich wydruku a jednocześnie poprawić komfort użytkowania. Wydział Chemiczny zajął się produkcją opasek polipropylenowych z wykorzystaniem wtryskarki Forma w laboratorium Przetwórstwa Tworzyw Polimerowych. Metoda szybsza i tańsza niż z wykorzystaniem drukarek 3D.
źródła: https://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/
https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C82054%2Ckolejny-przelom-w-badaniach-prof-draga-kluczowy-enzym-sars-cov-2-bardzo
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »